Mobiilsed klaasiteenused

Autoklaaside müük ja vahetus

Esiklaasi vahetus, mobiilne klaasivahetus

Kas sinu auto vajab esiklaasi vahetust?

  • Teie auto esiklaasil on mõra või palju täkkeid? 
  • Esiklaas on kulunud ja halbade ilmastikuoludega nähtavus vähenenud? 
  • Vastutuleva auto tuled peegelduvad vastu? 
  • Isegi uued kojamehed ei pühi klaasilt vihmavett ära?

Need on kõik märgid, mis viitavad auto esiklaasi vahetamise vajadusele. Katkise või kulunud klaasiga sõitmine on ohtlik ning samuti teie sõiduk ei pruugi läbida tehnilist ülevaatust. 

Mobiglass teostab sõidukite klaaside müüki ja klaasivahetust mobiilselt – tuleme sinu juurde koju, tööle või sinule lähimasse autoremonditöökotta uue esiklaasiga kohale ja vahetame esiklaasi ära. 

Kuigi kõige rohkem kliente vajavad meil esiklaasi vahetust, siis tegelikult lisaks neile vahetame ka kõiki teisi sõidukiklaase – küljeklaasid, tagaklaasid, katuseklaasid. 

Lisaks pakume võimalust korraga ka auto esituled korda teha või mõne teise sinu enda või sinu sõbra sõiduki klaasitäkked ära parandada

Kuidas kujuneb klaasivahetuse hind?

Lisaks materjali kulule (liimi ja krundi kulu + pisitarvikud) ja uue klaasi maksumusele mõjutavad klaasivahetusteenuse hinda veel mitmed faktorid. Töö hind sõltub sõiduki eripärast – kui palju on vaja lahti võtta ja hiljem tagasi kokku panna. Hinda mõjutab ka andurite ja sensorite olemasolu, enamikul autodel tuleb koos esiklaasi vahetusega asendada ka vihmasensori teip. Hinnale võib lisanduda ka tihendite ja liistude väljavahetamise vajadus. Hinda võib kergitada ka ka lisatööde hulk, mis on mõistlik koos klaasivahetusega ära teha  – näiteks rennipuhastus ja kojameeste vahetus.

Auto esiklaasi vahetuse protsess võtab aega olenevalt sõidukist üldjuhul 1-3 tundi. Mida keerukama ehitusega auto ja nutikam esiklaas, seda rohkem aega kulub. Peale klaasi vahetamist peab laskma liimil kuivada vähemalt tund aega ning ei ole soovitatav kohe peale töö teostamist harrastada ekstreemset sõidustiili.

Mobiglass pakub klaasivahetuse teenust lisaks tavasõiduautodele ka kaubikutele ning põllumajandus- ja eritehnikale. MoBiGlassi tehtud tööde lehelt leiad palju näiteid, sealhulgas kombaini klaasivahetuse ja JCB ekskavaatori klaasivahetuse.

Võimalikud lisatööd, mida mõnikord tasub koos esikklaasi vahetusega ette võtta:

Renni puhastus

Esiklaasi vahetusel on mõistlik korraga teostada ka klaasialuse renni puhastus. Klaasialune renn asub klaasi all servas, kuhu jookseb vihmavesi. Rennis on kanalid, mis suunavad vihmavee ohutult rennist välja. Paraku aga satub sinna puulehti ja tolmu, mis need kanalid ummistab. Tulemuseks võib vesi sattuda auto salongi ning seetõttu on suure tõenäosusega juhi ja kõrvalistuja jalgealused matid märjad. 

Tänapäeval on paljudel autodel klaasialuses rennis veel ka elektroonikaseadmed ning isegi juhtajud. Kui renni kanalid on umbes, siis jookseb renn ääreni vett täis ning tulemuseks elektroonika rikked, mille remont on kallis. Renni puhastus sõltuvalt sõidukist võib maksma minna esiklaasi vahetuse lisatööna umbes 5-20€, mis on märksa soodsam, kui see töö lasta teostada eraldi.

Kojameeste vahetus ja nende eluea pikendamine

Soovitatav on koos esiklaasi vahetusega asendada ka vanad klaasipuhastid. Kulunud klaasipuhastajad kahjustavad uut klaasi ja tekib kohene klaasi kulumine või kriimud uuel klaasil. Selle vältimiseks pakub Mobiglass Bosch´i või Valeo klaasipuhasteid. Klaasipuhastite regulaarne vahetamine pikendab auto esiklaasi eluiga. 

Selleks, et klaasipuhastite endi eluiga pikendada, lülita need alati peale sõitu null-asendisse. Sellega väldid auto käivitamisel kojameeste kohest tööle rakendumist. Talvel võivad olla klaasipuhastid kinni külmunud ning selle tulemusel võivad klaasipuhastite harjad kahjustuda ja puruneda või veel hullem, kojameeste hoovastik või mootor puruneda või läbi põleda. Samuti võivad jäised klaasipuhastajate harjad sinu auto esiklaasi kriimustada. Suvisel ajal aga koguneb klaasipuhastajatele tihtipeale liiva ja muud puru, mis samamoodi klaasipuhastusharju ja ka esiklaasi ennast kahjustavad. 

Kuidas pikendada auto esiklaasi eluiga?
  • Vaheta regulaarselt klaasipuhasteid
  • Suvisel ajal pargi auto võimalusel varju alla või garaaži
  • Pargi auto võimalusel puudest eemale
  • Hoia eessõitvast sõidukist mõistlikku pikivahet
  • Hoolda klaasi ja kasuta võimaluse klaasivaha

Kui soovid lisainfot meie klaasivahetusteenuse kohta, siis saada päring alloleval vormil või leia ülejäänud kontaktandmed siit.

Klaasivahetuse hinnakiri

TeenusHind koos käibemaksuga
Sõiduauto liimitava esiklaasi vahetusal. 55€
Maastur/kaubik/väikebuss liimitava esiklaasi vahetusal. 60€
Ukseklaasi vahetusal. 45€
Kereklaasi vahetusal. 45€
Tagaklaasi vahetusal. 50€
Klaasi tervelt eemaldamine ja uuesti paigaldamineal. 80€
Põllu- või eritehnika liimitava esiklaasi vahetusal. 150€
Mobiilne kohaletulek kliendi juurde0,75€ / km
Küsi julgelt pakkumist!